MENU

szybki kontakt

+48 607 633 574

Klimatyzacje większość z czytelników kojarzy tylko z samochodem - i dobrze, bo tam głównie jej używamy w okresie letnim, gdy temperatury sięgają górnych granic termometra. Używamy ich również wówczas w domu, by schłodzić się. I właśnie głównie z "chłodzenia" znamy klimatyzację. Czy wiesz, jednak, że jedną z jej funkcji jest również osuszanie powietrza w pomieszczeniu?

Klimatyzacja, choć nie każdy o tym wie - osusza powietrze w pomieszczeniu w którym pracuje. Właśnie dlatego gdy włączymy ją w deszczową pogodę w samochodzie - gdy szyby parują - odparowują one w ciągu kilkudziesięciu sekund. Wskazane jest nawet jeździć z klimatyzacją w zimie. Ogromna zaletą w procesie osuszania powietrza jest to, że w zimie często do domu czy samochodu wchodzimy w mokrych butach, a woda - bardzo długo zostaje w wykładzinie czy dywanie.

A wtedy wewnątrz jego... tworzą się grzyby. I właśnie osuszanie powietrza poprzez klimatyzator może pomóc nam pozbyć się ich lub zapobiec ich wytworzeniu. Warto więc używać klimatyzacji w dbałości o dywan czy wykładzinę w porze jesienno - zimowej.

 50-537 Wrocław, ul. Bielawska 7/1, tel.: 607 633 574