MENU

szybki kontakt

+48 607 633 574

Pewnie niewielu z nas wie, że kolor dywanu ma znaczenie przy jego przechowywaniu, używaniu i czyszczeniu w przyszłości. Dywany i wykładziny o pełnych, wyrazistych kolorach mają tendencję do stawania się bardziej wyblakłymi z czasem. Są też o wiele bardziej narażone na utratę koloru przy ich praniu czy czyszczeniu. Tym bardziej, kiedy używamy silnych środków chemicznych.

Dywany czarne, czerwone, niebieskie oraz zielone tracą swój kolor przez utratę jego nasycenia z czasem, jest to jednak proces rozłożony w latach. Zaś białe dywany nie blakną a ich barwa ulega poszarzeniu z racji kurzu czy naniesionych drobinek brudu. Tak więc warto wybierać dywany i wykładziny o wielu kolorach odpornych na utratę nasycenia z czasem, podczas wieloletniego eksploatowania.

Co jednak zrobić gdy mamy na swojej podłodze taki zabytkowy, wiekowy dywan? Lub gdy ten który posiadamy z jakichś przyczyn utracił swój pierwotny blask? Wtedy najlepiej zrobimy gdy skorzystamy z usług firm zajmujące się praniem dywanów lub czyszczeniem wykładziny. Da to gwarancje jakości czyszczenia bez ryzyka uszkodzenia dywanu!

 50-537 Wrocław, ul. Bielawska 7/1, tel.: 607 633 574